1.   За каву треба дякувати не тільки італійцям 

Ми можемо подякувати ефіопам за відкриття кавового дерева. Хлопців із Ємену, за комерційне розведення кавових дерев. Веселих голландців, які вирішили відібрати у арабів 400-річну монополію на каву та вивозили її саджанці контрабандою. Щедрих французів, за те єдине дерево, посаджене у Південній Америці, яке зробило з латинських країн основних постачальників кави до Європи. Підприємливих жителів Стамбула, які відкрили першу кав’ярню. І нарешті, винахідливих італійців за створення еспресо машини та самого напою еспресо.

2.  Каву відкрили звірі

А точніше – кози. Легенди розповідають про юного пастуха, який пас козяче стадо і помітив, що кози їдять червоні ягоди з дерева, а потім граються, як діти. Скуштувавши ці ягоди, веселий пастух приніс їх у монастир, щоб поділитися чудовим настроєм із ченцями. Але настоятель не схвалив «зерна зла» та кинув їх у вогонь. Згоряючи, зерна заповнили келію дивовижним ароматом, який привабив інших ченців. Розлютившись ще більше, настоятель наказав загасити вогонь і розтоптати ці зерна. І тут аромату побільшало. «Киньте це у глечик із водою, щоб більше не було цього запаху» сказав настоятель. Вранці, чернець, який не був присутній цьому вечірньому видовищі, як завжди вирішив випити води з глечика. Він здивувався смаку та енергії, якою дав цей напій. Більше настоятель не міг чинити опір цьому напою. Йому залишалося лише прославляти його.


3.   З 25 сортів кави ми використовуємо лише 2

75% кави – це Арабіка. Найкращий сорт роду Caffea. Трохи менше 25% – Робуста. Важко ручатися за решту 23 сортів, бо ми їх ніколи не пробували. Але, мабуть, ці сорти досить жахливі за смаком і просто не є комерційно життєздатними. Це означає, що Арабіка - найсмачніша кава. Навіть Робуста часто дуже різка на смак, тому деякі обсмажувальники часто змішують Робусту з Арабікою.

4.  16 кв.м дозволять вам забезпечити себе кавою самостійно.

На 16 кв.м можуть рости 16 кавових дерев, які за рік дають 5 кг кавових ягід. Після очищення зерен ви отримаєте 1 кг кави. У середньому ми споживаємо приблизно 3,25 чашки кави на день. Це близько 90 чашок з кілограма кави буде достатньо на цілий місяць.

5.  Першу веб-камеру вигадали через каву.

Це не вигадка. Це винахід пари студентів Кембріджа у 1991-му вони вирішили приєднати камеру до внутрішньої мережі своєї лабораторії, щоб співробітники могли бачити, чи є кава у кавоварці. Це неймовірна дурість, скажете ви, але деяким співробітникам потрібно було пройти 3 поверхи та витратити купу часу, щоб дістатися до кімнати з кавоваркою. Веб-камера працювала 10 років і допомагала тисячам студентів зрозуміти, чи варто робити подорож до кавомашини. У серпні 2001-го камеру було відключено, коли комп’ютерна лабораторія переїхала до іншої будівлі.